Masz wątpliwości lub pytanie? Skontaktuj się z nami już teraz!

Proszę wpisać temat.
Proszę wpisać treść wiadomości.

Pytania i odpowiedzi

1. Dlaczego mam się zdecydować na kosztowną oczyszczalnię jeżeli na rynku są dostępne tańsze rozwiązania?
Oczyszczalnia Feliksnavis gwarantuje dobry rezultat ekologiczny - ściek zostaje oczyszczony do parametrów wody II klasy czystości już w samej oczyszczalni. Dlatego nie występuje skażenie wód i gleby, jak to się dzieje w oczyszczalniach o innych technologiach. Należy też przewidzieć szybkie wprowadzenie w kraju ostrzejszych norm dotyczących oczyszczonego ścieku. Wymagają tego regulacje UE, a nasze urządzenie już teraz te normy spełnia.

2. Czy jest to konieczne, aby w oczyszczalniach Feliksnavis stosować preparaty mikrobiologiczne?
Nie jest to konieczne. Technologia naszych oczyszczalni pozwala na rezygnację ze stosowania takich preparatów.

3. Działka, którą posiadam jest to, że niewielka. Oczyszczalnię mogę umieścić tylko w ogrodzie przy trawniku, gdzie często urządzamy grilla. Boję się nieprzyjemnych zapachów.
Ze względu na zastosowaną technologię napowietrzania oczyszczalnie Feliksnavis nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów.

4. Jedynym miejscem na mojej działce, gdzie mogę zainstalować oczyszczalnię, jest podjazd do garażu. Czy istnieje taka możliwość?
ZE względu na wytrzymałość mechaniczną oczyszczalni można zainstalować ją w podjeździe. W takim wypadku należy otwór rewizyjny zastąpić standardową żeliwną studzienką kanalizacyjną.

5. Na mojej działce jest wysoki poziom wód gruntowych, gleba jest ciężka gliniasta, dlatego boję się o rozsączenie ścieku.
Proszę wziąć pod uwagę, że w przypadku oczyszczalni Feliksnavis rozsączany jest nie ściek, a woda, co zdecydowanie upraszcza problem. W wypadku wysokiego poziomu wód gruntowych stosuje się studnię rozsączową w nasypie z niewielką pompką. Jest to najmniej kosztowne rozwiązanie tego typu w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych.

6. Jaka jest wysokość kosztów eksploatacji oczyszczalni przydomowych?
Niestety trudno jest podać konkretną kwotę. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że łączny koszt obejmuje jedynie koszt napowietrzania i wywozu osadu nadmiernego. W przypadku najmniejszej oczyszczalni będzie to pompka o mocy 50W (czyli około 150 zł rocznie) i wywóz 0,8 m3 osadu (około 25 – 30 zł).

7. W lecie często miewam gości. Zdarza się, że w weekendy jest w domu ponad 10 osób. Czy może to mieć negatywny wpływ pracę oczyszczalni?
Oczyszczalnie Feliksnavis zostały zaprojektowane z myślą o realnych warunkach życia. Tak krótkotrwałe niedociążenie ściekami, jak i przeciążenie oczyszczalni, nie wpływa ujemnie na jej pracę, nie wymaga również żadnej regulacji.

8. W czasie wakacji całą rodziną wyjeżdżamy na urlop, domu stoi pusty, jak należy w tym czasie postępować z oczyszczalnią?
Stwarza to pewien problem, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie na zasilaniu dmuchawy zegara czasowego, tak by co kilka godzin włączał dmuchawę na godzinę i napowietrzał oczyszczalnię. Dzięki temu złoże nie będzie zamierało i po powrocie do domu pozwoli osiągnąć oczyszczalni pełną wydajność w krótkim okresie czasu.

9. Posiadam oczko wodne na mojej działce. Czy oczyszczony ściek mogę do niego skierować?
Oczywiście. Oczyszczony ściek o parametrach wody II klasy czystości nie zagraża ani rybom, ani innym organizmom wodnym.

10. Koszty podlewania mojego trawnika są coraz wyższe. Czy mogę wykorzystać do tego celu oczyszczony ściek?
Tak, jak najbardziej, oczyszczony ściek może zostać użyty do podlewania oraz nawadniania (wyjąwszy uprawy na cele spożywcze - warzywa, owoce).

Close Menu