Jak wypompować oczyszczalnię Bioficient Biopura?

W tym poradniku pokażę, jak wypompować oczyszczalnię Bioficient, które komory wyczyścić i jak zalać wodą. Przykładem jest domek już zamieszkały, gdzie oczyszczalnia działa od roku.

Na początek pompujemy z pierwszej komory do zera. Do tego mamy szambiarkę. Czasami przyjeżdża traktor albo większe auto, natomiast zasada jest ta sama – trzeba wypompować nadmiar ścieków. Jak widać, rura mieści się bezpośrednio w oczyszczalni. Rura ma średnicę 110, także mieści się w komorze czwartej, która była jako pierwsza pompowana, a teraz mieści się w komorze pierwszej, która jest aktualnie pompowana.

Warto wyłączyć na czas pompowania całą pompkę.

Po wszystkim wąż trzeba wyczyścić, dlatego nadmiar ścieków spuszcza się z powrotem do oczyszczalni. Może on spokojnie tu trafić – stanowi tzw. Zaczyn.

Jak widać, robota nie jest czysta, ale rękawiczki są. Oczyszczalnia wypompowana. Zaraz ją zalejemy wodą.

Warto oczyszczalnię wyczyścić, przepłukać wszystkie ścianki.

Zalewamy oczyszczalnię wodą. Robimy to teraz z zewnątrz z tego względu, że wodę bierzemy z ziemi. Można to też zrobić bezpośrednio od domu, bo oczyszczalnia jest podłączona do budynku. Zalewamy wszystko wodą do poziomu (G 00:02:49) tej szarej rurki. Do całej oczyszczalni wejdzie około 2000 litrów wody.

Szczegółowy film:

Masz pytanie lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami !