Biologiczna oczyszczalnia dla domu - jak działa nowy BIOAIR?

W tym artykule przedstawimy biologiczną oczyszczalnię BioAir firmy Kingspan. BioAir to oczyszczalnia przydomowa zaprojektowana dla 4-15 osób. Urządzenie oczyszcza ścieki w gospodarstwach domowych wykorzystując technologię osadu czynnego, która redukuje zanieczyszczenia ze ścieków. Oczyszczalnia charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, prostą obsługą i niskimi kosztami eksploatacji.

Zbiornik

Zbiornik wylany jest w jednej całości. Ma widoczne łączenia, które są wynikiem zdejmowanej formy. Zbiornik wykonano na zasadzie rotomouldingu – wkładania granulatu polietylenowego do formy, która jest obracana w piecu. Dzięki temu ścianki zbiornika są równe i gładkie, a zbiornik masywny i trwały. Gwarancja wynosi 20 lat.

Montaż oczyszczalni wykonany jest suchym betonem, co zapewnia montowanie i skuteczną pracę na lata.

Zasada działania oczyszczalni BioAir

Zbiornik oczyszczalni

Zbiornik wyróżnia się prostą konstrukcją oraz zapewnia łatwy dostęp do wszystkich elementów.

Wyposażony jest w dmuchawę firmy Secoh, która stanowi atut ze względu na cichą pracę. Istotnym elementem jest też zintegrowana pompa.

Wlot zbiornika

Wlot wyposażony jest w rurę fi 160.

Elektryka w oczyszczalni

Oczyszczalnia wyposażona jest we włącznik, do którego doprowadzony jest kabel 3 żyłowy.

Działanie oczyszczalni

Oczyszczalnia to dwukomorowy system.

Pierwsza komora

Pierwsza komora jest komorą napowietrzania, w której znajduje się dyfuzor talerzowy. Dyfuzor znajduje się na dnie komory na długiej rurce i za pomocą rurki połączony jest z dmuchawą oraz pompą mamutową.

Pompa Mamutowa

Pompa mamutowa to urządzenie, które przepompowuje ścieki między komorami. Pompa składa się z rurki, która zaciąga powietrze z komory. Rurka jest otwarta od dołu. Pompa zaciąga ścieki oczyszczone i przerzuca z powrotem do komory pierwszej.

Regulacja przepływu ścieków

Elementem regulującym przepływ jest zawór rurki. Pozwala on na kontrolowanie ilości ścieków, które trafiają do komory drugiej. Komora druga jest odpowiedzialna za ostateczne oczyszczenie ścieków i jeśli trafi do niej za dużo ścieków może to spowodować przeciążenie komory i pogorszenie jakości oczyszczonych ścieków.

Druga komora

Druga komora to komora klarowania, w której osad opada na dno, a woda klaruje się i jest odprowadzana do gruntu lub cieku wodnego przez wylot rurą fi 110.

Wylot działa na zasadzie trójnika.

Trójnik

Trójnik to urządzenie, które uniemożliwia przepływ zawiesiny do wylotu.

Zawiesina to mieszanina cząstek stałych, które nie rozpuszczają się w wodzie. Cząstki te zbierają się na górze komory klarowania i nie przepływają przez trójnik do wylotu.

Regulacja przepływu ścieków

Oczyszczalnia BioAir to niezawodne i wydajne rozwiązanie do oczyszczania ścieków. Jest prosta w obsłudze i nie wymaga dużo energii elektrycznej.

Szczegółowy film

Masz pytanie lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami !