EKOLOGICZNE OCZYSZCZALNIE

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków - to nie tylko "drenażówki"!

Poszukując oczyszczalni można natrafić na oczyszczalnie ekologiczne oraz biologiczne – czy różnią się on czymś więcej niż nazwą?

Nie jest błędem używać zamiennie powyższych słów, pamiętaj jednak, że dobrej klasy oczyszczalnia posiada certyfikat z normą PN-EN 12566, zatem poproś przedstawiciela danej firmy o potwierdzenie! Uważaj na oczyszczalnie drenażowe, które doczyszczają ścieki w gruncie.

Jeżeli posiadasz dom jednorodzinny, a jednocześnie w najbliższym czasie nie uda się go podłączyć do sieci kanalizacyjnej, ekologiczne oczyszczalnie ścieków to wybór właśnie dla Ciebie. Jest to dobra inwestycja, szczególnie gdy oczekiwanie na podłączenie do takiej sieci przekracza okres dwóch czy trzech lat. Tyle bowiem czasu potrzeba, aby inwestycja, jaką jest zakup ekologicznej oczyszczalni, się zwróciła.

Jakie korzyści niosą ze sobą oczyszczalnie ekologiczne?

 • 1. Oszczędności finansowe
  Warto mieć na uwadze oszczędność jaką zapewnia nam oczyszczalnia ekologiczna, której eksploatacja nie jest związana z tak wysokimi opłatami jak szambo. Inwestycja w ekologiczne oczyszczalnie zwraca się na tyle szybko, na ile wcześnie się na nie zdecydujemy.
 • 2. Ochrona środowiska
  Ważnym aspektem jest nie tylko ekonomia, ale ochrona środowiska. Takie rozwiązania są ważne dla osób, którym bliskie jest ekologiczne podejście do życia, aby chronić środowisko naturalne, a tym samym zdrowie siebie i bliskich. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą wiele badań, aby zdobyć niezbędne atesty. To daje pewność całkowitej szczelności naszych oczyszczalni ekologicznych, co uniemożliwia przedostanie się do gleby i wód gruntowych substancji szkodliwych.
 • 3.Funkcjonalność
  Ścieki odprowadzane przez oczyszczalnie ekologiczne usuwają zanieczyszczenia, dzięki oddziaływaniu bakterii. Takie działania powodują, że uzdatniona woda odznacza się 2 klasą czystości, co pozwala na wpuszczenie jej do gruntu bądź cieku wodnego. Oczyszczanie tym sposobem jest dużo bardziej praktyczne i mniej problematyczne niż korzystanie z tradycyjnego szamba.

Główne zalety

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków posiada wiele zalet , w tym:

 • łatwość montażu
 • wytrzymała i szczelna konstrukcja
 • niskie koszty eksploatacji
 • prosta obsługa
 • wtórne wykorzystanie ścieków

O czym należy pamiętać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie ekologicznej oczyszczalni, należy skontaktować się ze specjalistą. Oceni na ile powierzchnia działki, rodzaj podłoża oraz stosunki wodne na niej panujące są odpowiednie, by zastosować ekologiczne oczyszczalnie. Zapewniamy naszym klientom wspomnianą pomoc, jak również szeroki wybór modeli i pojemności ekologicznych oczyszczalni.

Masz pytanie lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami !